Dziewczyna taka jak ja | Ginger Scott

By Sun Reads - lipca 11, 2019


Jednego dnia życie dwojga dzieci zmieniło się bezpowrotnie. Chris uratował życie Joss, a potem zniknął, w tym czasie również jej rodzina się rozpadła. Osiem lat później Josselyn poznała nowego ucznia w swojej szkole, który przedstawił się jako Wes, ale dziewczyna rozpoznała w jego oczach Christophera. Wrócił, by ponownie ją uratować, kiedy tego potrzebowała, po czym znów odszedł, tak jakby żadne więcej niebezpieczeństwo nie miało jej więcej grozić. Wszyscy zupełnie poddali się w jego sprawie, tylko nie ona. Joss jest bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowana, aby go znaleźć, nieważne dokąd się udał.


"Zahartowałam się, bo mój samotny chłopiec nie chciał do mnie wrócić. Obdarzyłam go przyjaźnią. Podarowałam mu swoje serce - każdy kawałek siebie. To nie wystarczyło, aby chciał wrócić do domu."


"Dziewczyna taka jak ty" to książka, która sprawi, że będziesz i płakać, i się śmiać. Jest to kontynuacja "Chłopaka takiego jak ty", który zostawił nas z wieloma pytaniami bez odpowiedzi. Nie zdziwi Was więc pewnie fakt, że czekałam z niecierpliwością, aż będę mogła dowiedzieć się, co dalej. W książce występują paranormalne aspekty, które były zupełnie nieoczekiwane, ale te nadprzyrodzone motywy pewnie spodobają się miłośnikom wątków fantastycznych i im podobnych. Zostały one wprowadzone z rozwagą i nie psują lektury. Dla tych czytelników, którzy za nimi nie przepadają, Ginger Scott nadal zapewnia dobrą kontynuację poprzedniego tomu, rozwijając problemy, z którymi nasi bohaterowie wcześniej musieli sobie wcześniej radzić.

Joss pod jednym względem się nie zmienia, wciąż pozostaje upartą i rozmyślną dziewczyną, którą czytelnicy poznali w pierwszej części. Ma niezmierzoną siłę, która nie tylko popycha ją do osiągania celów, ale również sprawia, że pokonuje liczne przeszkody na swojej drodze, których autorka stawia naprawdę wiele w tym tomie. Postać Wes'a ulega znacznemu rozwojowi, gdy ujawniają się jego nieznane dotąd atrybuty. Obie postacie muszą zmagać się z wieloma przeciwnościami losu, w wyniku czego dorastają, stają się silniejsi oraz zbliżają się do siebie jako para. Każdy charakter w książce, nawet te drugoplanowe ewoluują i uczą się radzić sobie z własnymi problemami, co jest fascynujące do obserwowania, szczególnie, przypominając sobie wydarzenia wcześniejszego tomu. 

Ta historia pełna jest niepokoju i trzyma czytelników w napięciu. Zostałam dosłownie wrzucona do opowieści i przytrzymana w oczekiwaniu, aby dowiedzieć się, jak to wszystko się dalej rozegra. Zdarzają miejsca w książce, które są dość powolne, ale ogólne tempo fabuły jest bardzo dobre i zapewnia wiele wrażeń. Podobnie jak w przypadku poprzedniej części, "Dziewczyna taka jak ja" jest dobrze napisana, fabuła intrygująca, a postaci... Przyjaciele i rodzina Joss wciąż są niesamowici i bardzo zdeterminowani, aby pomóc jej znaleźć wszystkie odpowiedzi, których szuka. Motyw romantyczny nie jest pierwszoplanowy, a jednak przeszył moje serce.

Jest to rodzaj książki, która pozostaje w twojej głowie nawet po jej przeczytaniu, która będzie gonić twoje myśli i prowokować twój umysł do myślenia. Dla mnie było to doświadczenie wypełnione bólem i błędami z odpowiadającymi im lekcjami. Mimo że super-naturalne aspekty powieści nie zostały zapowiedziane i właściwie chyba wolałam historię bez nich, zupełnie mi one nie przeszkadzały. To wciąż jest zabawna lektura, która zaskakuje, a koniec zostawił mnie z pozytywnym rodzajem niedosytu. Pożerałam ją, nawet gdy chciałam delektować się każdą chwilą. Wiele z nich uderzyło mnie emocjonalnie i kilka razy powstrzymywałam łzy. Wielokrotnie łamała mi serce, a jednak zawsze składała je z powrotem. Polecam fanom gatunków Young i New Adult!


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Kobiecemu.

 • Share:

You Might Also Like

10 komentarze

 1. Lubię takie mocno poruszające i emocjonalne książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszy tom, który trochę zbił mnie z tropu. Druga na mnie już czeka i nic tylko się za nią zabierać :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ohhh na pewno przeczytam bo jestem bardzo ciekawa tych książek :D

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część bardzo mi się podobała i z niecierpliwością czekam aż "Dziewczyna taka jak ja" zapuka do moich drzwi :)
  Grovebooks

  OdpowiedzUsuń
 5. what an amazing post. Do you like to follow each other?

  https://bubasworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją na liście do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń