środa, 9 sierpnia 2017

Blisko ciebie | Kasie West

Blisko ciebie

Kasie West

Wydawnictwo Feeria YoungAutumn właśnie miała wyjechać z przyjaciółmi na wyczekiwaną wyprawę zimową poza miasto. Niestety oni wyjeżdżają bez niej. Autumn przez przypadek zostaje zamknięta w bibliotece, w dodatku na cały weekend i nikt nie zauważa jej nieobecności. Pozostaje bez telefonu, ogrzewania i jedzenia, za to z towarzystwem.
O Dax'ie niewiele wiadomo poza tym, że ma nieciekawą opinie: bójki i poprawczak. Najbliższe dni Autumn będzie musiała spędzić z chłopakiem, który nie ma ochoty na jej towarzystwo. Choć na początku nie mogą się dogadać, czas sprawia, że otwierają się przed sobą, a między nimi coś zaskakuje.
Czy ich znajomość ma szansę przetrwać poza ścianami biblioteki? Szczególnie, że wszystko nagle zaczyna się komplikować...

"-Mogło być gorzej.-Mogło być też lepiej."

To moje trzecie spotkanie z tą autorką i muszę przyznać, że bardzo udane. To najlepsza książka Kasie West i jedna z lepszych, jakie ostatnio czytałam. Byłam do niej pozytywnie nastawiona, mimo że "Chłopak z sąsiedztwa" trochę mnie rozczarował. "Blisko ciebie" przerosło moje oczekiwana i mogę stwierdzić, że mimo jednej potyczki, jest to autorka, której książki można brać w ciemno. Są lekkie, przyjemne, prawdziwe i pełne miłości wymieszanej z przyjaźnią.

 Historia wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Byłam podekscytowana tym, że akcja ma się odbywać w bibliotece, no bo, kto by nie chciał zostać w niej zamkniętym? Te sceny rzeczywiście były fajne i pozwoliły nam blisko poznać głównych bohaterów oraz ich tok myślenia. W połowie książki (niestety) zostają z niej wypuszczeni i wtedy bańka mydlana, która otaczała Autumn i Daxa zostaje przebita, wpuszczając do książki świat zewnętrzny.
Na początku myślałam, że przez to akcja zwolni tępa, ale było jeszcze ciekawiej. Z niecierpliwością poznawałam ciąg dalszy historii. Wraz z bohaterką śmiałam się i poznawałam nowe oblicza tej opowieści.

Główni bohaterzy to dwie przeciwne sobie postacie. Autumn jest energiczna, otwarta i rozgadana, Dax natomiast zdystansowany, spokojny, ale dominujący. To mieszanka, którą Kasie idealnie przedstawiła. W tle pojawiają się bohaterowie podobni do tych z reszty jej książek: typ przyjaciela, kawalarza, sceptyk, sentymentalista itd.
Większość bohaterów mierzy się z jakimś problemem, który mógłby mieć każdy z nas i to pozwala się z nimi utożsamić, a także sprawia, że stają się autentyczni."Wreszcie uświadomiłam sobie, czego chcę, i na tę chwilę miało to słodko-gorzki smak."

 "Blisko Ciebie" to ciepła i zabawna opowieść o nauce rozumienia własnych uczuć, nieocenianiu ludzi po pozorach, sile przyjaźni, miłości, która nie zawsze musi być prosta oraz akceptacji siebie. W tle tak jak w pozostałych książkach autorki przewija się motyw rodziny i problemy osobiste. To książka godna polecenia, warta każdej minuty i złotówki. Obowiązkowa pozycja, którą musicie poznać!

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.