One Last Stop | Casey McQuistonAugust przeprowadza się do Nowego Jorku w nadziei na nowy początek. Już na wstępie jej współlokatorzy okazują się dziwni, a nienormalności ciąg dalszy, gdy August poznaje w metrze Jane, błyskotliwą i tajemniczą dziewczynę, o której nie może zapomnieć. Wkrótce August odkrywa, że Jane jest podróżniczką w czasie, której by pomóc, dziewczyny będą musiały stawić czoła trudnej, a także zapomnianej przeszłości.“Sometimes the point is to be sad, August. Sometimes you just have to feel it because it deserves to be felt.”


Oto nadchodzi moment, kiedy muszę powiedzieć kilka słów na temat tej książki, a bardzo trudno mi ją jednoznacznie ocenić. Przyznaję, że początki były dla mnie bardzo ciężkie. Wielokrotnie przysiadałam do tej książki i ją odkładałam. Już od pierwszych stron uświadomiłam sobie, że to nie będzie kolejna lekka, młodzieżowa powieść. To historia bardziej w stylu Rainbow Rowell czy Johna Greena, którzy tworzą specyficznych bohaterów w specyficznych warunkach. Jeśli jesteście fanami tych dwóch autorów, to zdecydowanie książka dla Was. Ja niestety nią nie jestem.


Tak jak wspominałam, początek był ciężki, okropnie mi się dłużył przez obszerne opisy. Chwilami nadmiar zbędnych informacji mnie przytłaczał i musiałam kilka razy czytać ten sam akapit, bo nie mogłam się skupić. Całe szczęście fabuła ruszyła z kopyta po kilku rozdziałach. Od pierwszego pojawienia się Jane bardzo mnie zafascynowała i pozostała już moją ulubioną bohaterką do samego końca.


Na pewno należy pochwalić książkę za wprowadzenie świeżości do literatury młodzieżowej. Subtelny wątek podróży w czasie w nietypowych okolicznościach i przede wszystkim quuerowi bohaterowie były bardzo na plus!


„One last stop” to historia ponadczasowej miłości, która łamie wszelkie granice. To opowieść o odblokowaniu emocji, które tkwią głęboko w tobie, o samotności, ale również zakochiwaniu się i odnajdowaniu swojego miejsca. To historia introwertyczki, która chce zniknąć w tłumie, a zamiast tego znajduje się w centrum wydarzeń.


Myślę, że wielu się historia się spodoba, można to dostrzec po licznych pozytywnych opiniach, ja jednak trochę gryzłam się ze stylem pisarskim autorki. Druga połowa książki o wiele bardziej do mnie przemówiła, była emocjonująca i angażująca, ciekawy był mały wątek detektywistyczny, gdy dziewczyny kawałek po kawałku odkrywały przeszłość, a wzruszająca końcówka pozytywnie mnie zaskoczyła. Co prawda całość była osobliwa, ale również urocza na swój własny sposób. Myślę, że gdyby autorka od początku poprowadziła akcję tak dynamicznie jak pod koniec, to całość byłaby dla mniej bardziej przyjemna. Zachęcam jednak wszystkich do wyrobienia sobie własnej opinii!
Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka!


Książka już dostępna na --> EMPIK

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Sun Reads , Blogger